Czy architektura domu determinuje jego wnętrze?

Dobry projekt architektoniczny powinien cechować się wysoką funkcjonalnością i poza ładną prezentacją zewnętrzną bryły budynku umożliwiać także optymalne rozwiązania wewnątrz.

Projekt domu a jego wystrój

Projekt domu przynajmniej w pewnej mierze wpływa na wybór stylu, w jakim zostanie urządzone jego wnętrze. W szczególności odnosi się to do domów projektowanych w wymagających stylach, na przykład góralskim. Na szczęście są takie rozwiązania, które dobrze sprawdzą się w każdym wnętrzu – należą do nich Ramki, w których wieszamy gotowe plakaty czy własne zdjęcia.

Jakie ramki do poszczególnych stylów w architekturze?

W nowoczesnych loftowych stylach architektonicznych dominować powinny ramki proste, monochromatyczne – czarne i białe ramki są zawsze dobrym wyborem. Jeśli samodzielna stylizacja wnętrz przysparza trudności warto rozważyć zatrudnienie projektanta wnętrz, który połączy nasze indywidualne wymagania ze stylem architektonicznym domu.

Zabudowa stylizowana na dworki wymaga wnętrz sprawiających wrażenie bogatych i zdobnych. Tu dobrym rozwiązaniem będą ramki w kolorze złotym i srebrnym. Warto pamiętać, że ramki to nie tylko ozdoby ścienne, ale również element dekoracyjny na komody, biurka i stoły.

Architektura na podmiejskich zabudowach osiedlowych korzysta z minimalistycznych rozwiązań. W związku z tym jej wnętrza nie mają zbyt wiele przestrzeni. Jednak nawet tutaj ramki dobrze sprawdzą się w stylizacji wnętrza.